Zabýváme se výrobou svařovaných celků z běžně používaných konstrukčních ocelí, otěru odolných, nerezových a žáropevných materiálů. Svařené celky jsme dále schopni opracovat, případně zajistit povrchovou úpravu dle požadavků zákazníka.
Naše svářečské pracoviště je vybaveno pulsními svářečkami umožňující využití metod MMA, MIG/MAG a TIG. Za účelem zvýšení funkčních požadavků povrchu provádíme také navařování potřebným materiálem. Máme vypracovány svařovací postupy (WPS) dle ČSN EN ISO 15609-1, na základě zkoušek postupu svařování (WPQR) dle ČSN EN ISO 15614-1, jejichž dodržování zabezpečuje svářečský dozor.
Nejvyšší nároky jsou kladeny také na vhodnost daného materiálu vzhledem k požadavkům na svár. K výrobkům nabízíme tlakové zkoušky, a to buď dílenské, nebo s ověřením a nedestruktivní zkoušky svarů. Samozřejmostí jsou materiálové certifikáty použitému na výrobu daného produktu. Zajišťujeme take nedestruktivní zkoušky svarů.
Jedná se o metodu obloukového svařování tavící se elektrodou v ochranném plynu.
Využívá teplo elektrického oblouku mezi dodávaným drátem a svařencem. Roztavený drát a svarová lázeň je kryta ochranným plynem. Metoda patří k nejrozšířenějším svařovacích technikám při výrobě ocelových konstrukcí, potrubí a dalších produktů. Také u nás je tato metoda svařování nejčastěji využívanou.
Svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu je u nás také často využívanou metodou svařování.
Přestože tato metoda v porovnání s metodami MIG/MAG není tolik výkonná, lze ji využít na široké škále materiálů. Například u materiálů se zvýšeným rizikem vzniku pórů ve svaru.
Našim zákazníkům nabízíme také možnost navařování nového materiálu na povrch základního substrátu.
Tento postup využíváme s cílem zvýšení funkčních požadavků povrchu, jako je například dosažení požadované tvrdosti materiálu, nebo zvýšení korozivzdornosti.